Pohár OFS 2016 1. kolo Budenín – Úročnice A 5:4 na penalty 4:2 (2:0)

22.08.2016 12:18

Jako přípravu jsme tentokrát zvolili pohárový zápas OFS Benešov. Soupeřem se nám stal o třídu výš hrající celek Úročnice. I bez větší touhy po vítězství jsme špatně hrajícího soupeře dokázali přehrát. Zejména v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon. Brankářské rukavice musel tentokrát navléct Jirka Novotný, který zaskočil za zraněného Davida Zimmermanna a záskok to byl více než povedený. Hosté se často topili ve své vlastní chybné kombinaci, a pokud už se dostali k blízkosti naší brány, tak tentokrát dobře zafungovala naše obranná hra. Uprostřed zálohy dostal tentokrát možnost Jarda Míka a své role se zhostil velmi dobře. Včasným napadáním jsme dokázali eliminovat rozehrávku hostí a sami jsme naopak vepředu dokázali být nebezpeční. Už v desáté minutě se trefil Petr Kubíček, který druhou trefu přidal ještě před koncem poločasu po pěkné přihrávce Míry Štěpánka, který se téměř po roce vrátil do sestavy a byl na hřišti po všech stránkách velmi aktivní. V druhé půli jsme přeci jen trochu polevili a hosté se více tlačili před naší bránu. Nicméně i s velkým přispěním jejich střelecké impotence a několika výborným zákrokům Jirky Novotného jsme inkasovali až z vymyšleného pokutového kopu. Hosté pak v rozmezí další čtvrt hodiny dokázali otočit vývoj zápasu, kdy jsme jim k tomu výrazně pomohli svým laxnějším přístupem, chybami a vlastním nepřesným zakončením (nedáš – dostaneš). Na konci zápasu jsme však měli pořád dost sil a zejména ze zahrávání standardních situací jsme dokázali hostům ještě zatopit. V 80´minutě jsme pak dokázali vyrovnat, když po závaru z rohového kopu doklepl míč do prázdné brány Kuba Rousek. Když se dvě minuty před koncem hosté po další naší chybě dostali opět do vedení, vše nasvědčovalo již tomu, že zápas skončí jejich vítězstvím. Z posledního nápřahu se ale krásně téměř z poloviny hřiště Pavel Novák a tak se muselo rozhodnout až při pokutových kopech. V prvních dvou sériích se trefili, někdy i s trochou štěstí, všichni střelci. Rozhodnutí pak přišlo až ve třetí a čtvrté sérii, kdy jsme oba kopy proměnili, střelci hostí ale mířili dvakrát nad bránu. Dočkali jsme se tak trochu nechtěného postupu do dalšího kola. Nicméně ověřili jsme si, zejména svým výkonem v prvním poločase, že fotbal jsme hrát přes léto nezapomněli.

Sestava: Jirka Novotný - Martin Boháček, Honza Červenka, Jirka Havlíček, Michal Mareš - Petr Koreš, Jarda Míka, Pavel Novák, Radek Jindra - Míra Štěpánek, Petr Kubíček; střídali: Jakub Rousek, Zíka, Ondřej Rýdl, Michal Sedlák

Góly: 2x Petr Kubíček, Jakub Rousek, Pavel Novák

PK: Pavel Novák, Jarda Míka, Honza Červenka, Petr Koreš

Trenér: Jirka Novotný

Kalendář akcí

Soupeřem pro 3. kolo poháru OFS je SK Blaník Načeradec - termín středa 26. 4. 2017 17:30

26.09.2016 10:28
souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/27bde3ba-ed80-434d-b60f-7e029a6e03fe